4+1 nových rare podniků, které určitě neminout!

Jak je možné, že vedle sebe najdou místo michelinská hvězda & divoká bistro karta plzeňské gastro scény? Jednoduše. Stačí, aby tyto podniky byly tak trochu Rare. Přinášíme seznam nových restaurací a bister, kam je rozhodně vhodné se zatoulat.

420

📍U Milosrdných 12, Staré město

Majitele fine-diningové restaurace Field Radka Kašpárka není nutné dlouze představovat. Ještě před koncem roku se objevila na Staroměstském náměstí restaurace 420, která nese název podle české telefonní předvolby a kterou pan Kašpárek spoluzaložil s Miroslavem Noskem, aktuálním manažerem čtyřistadvacítky. Nebudu chodit okolo horké kaše. Fine dining, ale oproti Fieldu rozhodně dostupnější. Moderní česká kuchyně, která překvapuje nadsázkou a humorem. „Naším cílem je posunout tradiční českou kuchyni novým směrem. Experimentujeme a zkoumáme její hranice, abychom na Staroměstské náměstí přinesli kvalitní gastronomii pro místní, české návštěvníky Prahy, foodies i mezinárodní turisty,” říká Kašpárek.

Neméně lákavá je i lokace. Domu u Červené lišky byl zastřešen vnitroblok a jeho gotické sklepy ze 14. století se využily jako pekárna a uzenářství. Kousek 420 si tedy budete moci odnést i domů. Sedět uvnitř, ale vlastně mezi dvěma domy je unikátní. Na celé podobě restaurace pracoval architekt Václav Červenka. Navrhl citlivou rekonstrukci historického domu a originální interiér s více než pěti sty vlaštovkami. Čas udělat si rezervaci! I kdyby jen na skok pro rakvičku bez šlehačky.

Gram.

📍Záhřebská 23/25, Vinohrady

Gram je trochu nenápadný, ale jakmile nahlédneme směrem do vnitrobloku, vše se rázem změní. Za skleněnými dveřmi a neonovým nápisem se otevře obrovský prosvětlený prostor spolu s džunglí. Prostor je totiž naplněn velkým množstvím rostlin, který prostor zútulňují. Dostatek světla jim jistě nechybí. Prosklený strop ho propustí dostatek. Interiér nabízí několik druhů sezení. České nábytkové firmy tu ale úplně nenajdeme.
„Interiér je z velké části autorský. Tvořil ho Pavel Božák se svým projektem LORD ROXOR. Je to lokální šikula z Jižních Čech, který pracuje s dřevem, ocelí a 3D tiskem. Židle, barovky, gauče i podnože jsme odladili tak, aby měly potenciál sériové výroby. Roxorový nábytek má neuvěřitelnou pevnost, může být celoročně venku nebo s dřeveným podsedákem či textilním polstrem v interiéru. Zároveň roxor je nesmrtelný, takže do provozu ideální. Bar, výdej v kuchyni, levitující stůl i lavici z betonu dělali přímo kluci ze stavby od RVI Stav dle návrhu od architektů a dopadlo skvěle.Svítidla jsme po návrhu od LIGHTCONCEPT zrealizovali jako partnership s MOLTOLUCE,“ komentuje majitel GRAMu Lukáš Žďárský.

A co v Gramu najdeme? V menu podnik nabízí kvalitní suroviny z lokálních zdrojů. Kromě ala carte nabídky láká na bohaté víkendové brunche, tapas nebo dezerty z vlastní cukrárny Gram Bakery. Každý šálek je připravován z kávy značky Not Another Boring Roastery, která byla založena v Praze stejnou gastronomickou skupinou, pod kterou Gram spadá – Dudes&Barbies.

onesip coffee

📍Mánesova 1526/64, Vinohrady

Kam na výbornou kávu a zajímavé interiéry? Studio edit! architects proměnilo bývalý antikvariát na espresso bar! A prostor architekti (z)editovali tak, aby zachovali historické prvky, ale doplnili je o moderní hravý interiér. „Kavárna vznikla díky propojení dvou prostor – bývalého antikvariátu a sousedící bytové jednotky. Nové otvory ve tvaru oblouků slouží nejen k průchodu, ale také k vizuálnímu propojení obou prostor a v neposlední řadě k prosvětlení a pocitovému zvětšení zadní menší místnosti,“ komentují interiér architekti. Skrze repasované výlohy interiér láká na veselou a kontrastní barevnost. České firmy v interiéru zastupují například věšáčky od firmy TON. Sezení je od dánské značky HAY, která si pomalu ale jistě podmaňuje gastro průmysl v sekci zařizovacích prvků. Oku lahodícím prvkem jsou tmavomodré oblouky, které vznikly při rekonstrukci. Vedou do zadní místnosti, kde si v klidu vychutnáte třeba wienerbrød (po našem danish) plundrové těsto s náplní, nebo kousek koláče v letních dnech doplněný třeba i o espresso tonic!

Onesip je totiž i pekárnou. Druhou pobočku najdete na Haštalské 15 a jistě ji nezaměníte s jinou kavárnou. Oba podniky totiž vizuálně propojují materiály! Děrovaná překližka, tentokrát namořena na modro, kterou doplňují sytě červené schody. „Stejné barvy se vyskytují také v krásném terrazu, které jsme navrhli na míru prostoru. Detailem, ze kterého máme vážně radost, jsou pak nástěnná světla, která sloužila už v původním antikvariátu,“ uzavírají architekti.

V posledních týdnech Onesip ladil svůj provoz, ale nyní už jsou croissanty výjimečně křupavé a káva vynikající!

Fuze Praha

📍Na Florenci 2139, Nové město

Jak to udělat, aby se fine-dining restaurace nestala svým designem nepřístupnou restaurací lidem, které odradí posh atmosféra už jen při pohledu dovnitř? Pak radím zvolit ateliér Pizingers Morix, dua Jaromíra a Nadi Pizingerových. Ateliér propojuje exkluzivní materiály, mezi které patří například kůže nebo masivní dřevo s perforovaným kovem nebo vlněným plechem. Fúze nízkého s vysokým spolu s (nejen grafickým) street stylem je ryze unikátní. Na třech patrech vytvořili architekti pokaždé trochu odlišné okamžiky, které nutí objevovat více a více. Až člověk úplně zapomene na to, že je vlastně v restauraci. Underground atmosféru doplňují street art a projekce, které se realizovaly pod taktovkou studia By All Means. A pozor! V interiéru se objevují i nějaké filmové reference.

A co menu? Fuze je opravdovou fúzí designu i kuchyní. Šéfkuchař Luděk Munzar kombinuje české potraviny s asijskými chutěmi. Co třeba hovězí tatarák se smaženou rýží, kachní kroketu s kimchi, nebo náš favorit celého menu, deep fried kapr s celerovým krémem a restovaným pak choi? Pokud jsme nalákali, vyražte si prohlédnout Masaryčku od Zaha Hadid Architects, kde se Fuze Praha nachází.

A special tip: Fred bistro

📍Bezručova 156/13, Plzeň 3- Vnitřní město

Anna Kučerová je na plzeňské gastro scéně už ostřílenou osobou. Spoluzakládala v Plzni jedny z nejnavštěvovanějších podniků: Kavárnu (s brunchovým přesahem) Walter a pekárnu Mitty. Dozrál čas a přišla možnost si založit něco vlastního. Fred bistro se nachází v Bezručově ulici nedaleko náměstí Republiky a láká vizuálně už zkraje ulice. Anna se zaměřila na českou kuchyni někdy až s překvapivým moderním twistem. Koncept rozšířila o možnosti oběda a snídaní do pozdního odpoledne. Vejce do skla ve tři odpoledne? Ano, prosím! V interiéru vládne severský minimalismus. Jasnou dominantou se stala křivka led trubice, která vede celým interiérem a ráda mění celou barevnost interiéru. A pozor! Fred brzy otevře i svou zahrádku nabízející odpočinek v dodnes veřejnosti nepřístupnému vnitrobloku.

V tomto článku jsem mířila hlavně na Prahu, i když jsem rozená Plzeňačka. Neváhejte mi posílat Vaše tipy na skvělá místa, kde se snoubí design a dobré jídlo! 

Autor: Jana Brandtlová, jana@rareplaces.cz
Foto:  Barbora Pešková, Jan Pernekr, Ondřej Zahradník
Zdroj: Fuze Praha, 420