Otevřít v Google mapách

 

 

Hostinec Zaječov

Lidový dům v Zaječově, perla obce Zaječov nedaleko Prahy, přitahuje svou elegancí a jednoduchostí. Název obce, “králičí město”, se promítá do našeho designu, který v sobě nese ducha komunity. Tři velká okna propojují interiér s okolním fotbalovým hřištěm, přičemž každý detail od obkladů po parkety odráží rustikální kouzlo a historii vesnice. Barvy přírodního dubu, bílé stěny a lovecká zelená vytvářejí harmonii a klidný prostor, kde se tradiční vesnická pohostinnost setkává s moderním minimalismem.

Interiér je funkční a bez zbytečných dekorací. Nábytek navržený Lukou Križkem z IO Studia zahrnuje králičí motivy v židlích, držácích na podnosy a věšácích, přinášející hravost a originalitu. Dubové obložení společenského sálu nejen chrání, ale také zlepšuje akustiku. Na druhém patře vznikly dva nové sociální byty, které splňují potřeby obce.

Venkovní prostor byl přetvořen na dlážděnou plochu s výhledem na fotbalové hřiště, které starosta Havlík nedávno vybavil novým zázemím pro místní tým. Tento projekt, financovaný z veřejných prostředků, představuje jednoduchost, funkčnost a eleganci, kterou si místní obyvatelé i návštěvníci zamilují.

 

Architekt: IO Studio, Luka Križek
Okna, dveře: Janošík
Foto: Alexander Dobrovodsky