Otevřít v Google mapách

 

Long Story Short Hostel

V srdci historického centra Olomouce se otevřel nový hostel Long Story Short, který spojuje eleganci, pohodlí a kouzlo historie. Tento unikátní hostel se nachází v cihlové budově Podkova ze 17. století, jen pár kroků od hlavních památek města. Jeho název odkazuje na bohatou minulost a jedinečný půdorys budovy s dlouhou chodbou, což zároveň symbolizuje možnost krátkodobého ubytování.

Projekt podnikatelky Evy Dlabalové a designérky Denisy Strmiskové proměnil jedno patro této historické budovy v moderní a kosmopolitní prostor. Hostel nabízí 56 lůžek v soukromých i společných pokojích, které jsou vybaveny komfortními koupelnami. Soukromé pokoje disponují vlastními koupelnami, zatímco společné pokoje jsou navrženy s originálními zónami pro spaní a oddělenými koupelnami pro muže a ženy.

Hostel Long Story Short má recepci, která slouží i jako společenská místnost a kavárna, vše obklopeno centrálním dvorem. Interiér je navržen s důrazem na moderní design a historický genius loci, s bílou omítkou kontrastující s černými detaily a pastelovými odstíny nábytku. Většina vybavení je vytvořena na zakázku ve spolupráci s místními výrobci a prostor zdobí originální umělecká díla. Hostel se tak stává nejen místem k přespání, ale i kulturním zážitkem.

 

Architekt: Denisa Kubíčková Strmisková
Vizuální identita: Studio KOSATKO
Foto: Josef Kubíček